Licensed to Tumey Timing & Data, Inc. - Contractor License
                                        HY-TEK's Meet Manager 2/9/2019 04:04 PM
       Eastern Shore Invite Combined Events Meet - 2/8/2019 to 2/9/2019        
                            Hytche Athletic Center                             
                                    Results                                    
 
Event 1  Women Indoor Pentathlon
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1       Igwebuike, Preciou     Delaware Sta              3191  
  2       Roney, Jessica         Maryland-Eas              2984  
  3       McCaskill, Ahnrea      Delaware Sta              2857  
  4       English, Naomi         Maryland-Eas              2108  
 
Event 1  Indoor Pentathlon: #1 Women 60 Meter Hurdles Indoor Pentathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1       Igwebuike, Preciou     Delaware Sta              9.22   1    865
  2       McCaskill, Ahnrea      Delaware Sta              9.40   2    828
  3       Roney, Jessica         Maryland-Eas              9.43   2    822
  4       English, Naomi         Maryland-Eas             16.52   1      5
  5       Shelton, Donyae        Delaware Sta             17.68   1 
 
Event 1  Indoor Pentathlon: #2 Women High Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       Igwebuike, Preciou     Delaware Sta             1.55m     678
     1.40 1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 
        P    O    O   XO   XO    O  XXX 
  1       McCaskill, Ahnrea      Delaware Sta             1.55m     678
     1.40 1.43 1.46 1.49 1.52 1.55 1.58 
        P    O    O    O  XXO    O  XXX 
  3       English, Naomi         Maryland-Eas             1.46m     577
     1.40 1.43 1.46 1.49 
       XO  XXO    O  XXX 
  4       Roney, Jessica         Maryland-Eas             1.43m     544
     1.40 1.43 1.46 
        O    O  XXX 
  4       Shelton, Donyae        Delaware Sta             1.43m     544
     1.40 1.43 1.46 
        P  XXO  XXX 
 
Event 1  Indoor Pentathlon: #3 Women Shot Put Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       Igwebuike, Preciou     Delaware Sta             9.99m     529
      9.99m  9.41m  9.69m            
  2       Roney, Jessica         Maryland-Eas             8.82m     452
      8.82m  7.45m  7.01m            
  3       Shelton, Donyae        Delaware Sta             7.45m     364
      7.45m  7.22m  FOUL            
  4       McCaskill, Ahnrea      Delaware Sta             6.90m     329
      5.69m  6.90m  5.04m            
  5       English, Naomi         Maryland-Eas             6.59m     309
      6.59m  4.54m  6.19m            
 
Event 1  Indoor Pentathlon: #4 Women Long Jump Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       Igwebuike, Preciou     Delaware Sta             5.51m     703
      4.91m  5.31m  5.51m            
  2       McCaskill, Ahnrea      Delaware Sta             5.24m     626
      5.04m  5.23m  5.24m            
  3       English, Naomi         Maryland-Eas             5.09m     584
      FOUL  FOUL  5.09m            
  4       Roney, Jessica         Maryland-Eas             4.77m     498
      FOUL  4.77m  4.57m            
  5       Shelton, Donyae        Delaware Sta             4.74m     490
      FOUL  4.47m  4.74m            
 
Event 1  Indoor Pentathlon: #5 Women 800 Meter Run Indoor Pentathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       Roney, Jessica         Maryland-Eas           2:32.02     668
  2       English, Naomi         Maryland-Eas           2:34.88     633
  3       Igwebuike, Preciou     Delaware Sta           2:54.65     416
  4       McCaskill, Ahnrea      Delaware Sta           2:56.79     396
 
Event 2  Men Heptathlon
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Parker, Shemar         Maryland-Eas              3993  
  2       Goslee, Joshua         Maryland-Eas              3115  
 
Event 2  Heptathlon: #1 Men 60 Meter Dash Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 #    7 Carson, Byron         Norfolk Universi          7.09     851
  2       Corriette, Judah       Maryland-Eas              7.37     755
  3       Goslee, Joshua         Maryland-Eas              7.41     742
  4       Parker, Shemar         Maryland-Eas              7.45     729
 
Event 2  Heptathlon: #2 Men Long Jump Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1 #    7 Carson, Byron         Norfolk Universi         6.04m     595
      5.23m  6.00m  6.04m            
  2       Parker, Shemar         Maryland-Eas             5.94m     574
      5.94m  5.53m  5.81m            
  3       Goslee, Joshua         Maryland-Eas             5.74m     531
      5.71m  5.74m  5.74m            
  4       Corriette, Judah       Maryland-Eas             4.80m     345
      FOUL  FOUL  4.80m            
 
Event 2  Heptathlon: #3 Men Shot Put Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       Corriette, Judah       Maryland-Eas            10.29m     503
      8.87m  10.29m  8.77m            
  2       Parker, Shemar         Maryland-Eas             9.35m     447
      8.92m  9.10m  9.35m            
  3 #    7 Carson, Byron         Norfolk Universi         8.16m     376
      7.80m  8.02m  8.16m            
  4       Goslee, Joshua         Maryland-Eas             7.86m     358
      6.91m  7.42m  7.86m            
 
Event 2  Heptathlon: #4 Men High Jump Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       Corriette, Judah       Maryland-Eas             1.78m     610
     1.54 1.57 1.60 1.63 1.66 1.69 1.72 1.75 1.78 1.81 
        O    O    O    O    O   XO    O    O   XO  XXX 
  2       Parker, Shemar         Maryland-Eas             1.72m     560
     1.54 1.57 1.60 1.63 1.66 1.69 1.72 1.75 
        P    P    O    O    O    O  XXO  XXX 
  3       Goslee, Joshua         Maryland-Eas             1.69m     536
     1.54 1.57 1.60 1.63 1.66 1.69 1.72 
        O    O    O    O   XO   XO  XXX 
  4 #    7 Carson, Byron         Norfolk Universi         1.66m     512
     1.54 1.57 1.60 1.63 1.66 1.69 
        O  XXO   XO   XO   XO  XXX 
 
Event 2  Heptathlon: #5 Men 60 Meter Hurdles Heptathlon
==========================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H# Points
==========================================================================
  1 #    7 Carson, Byron         Norfolk Universi          8.52   2    855
  2       Parker, Shemar         Maryland-Eas              9.39   1    662
  3       Corriette, Judah       Maryland-Eas             10.21   1    502
 --       Goslee, Joshua         Maryland-Eas                DQ   2  Pushed HH w Hands
 
Event 2  Heptathlon: #6 Men Pole Vault Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       Goslee, Joshua         Maryland-Eas             3.66m     525
     2.14 2.29 2.44 2.59 2.74 2.89 3.05 3.20 3.35 3.50 3.66 3.81 
        P    P    P    P    P    O    O    O  XXO  XXO   XO  XXX 
  2       Parker, Shemar         Maryland-Eas             3.20m     406
     2.14 2.29 2.44 2.59 2.74 2.89 3.05 3.20 3.35 
        P    P    P    P    P    P    O    O  XXX 
  3       Corriette, Judah       Maryland-Eas             2.74m     296
     2.14 2.29 2.44 2.59 2.74 2.89 
        O   XO  XXO  XXO    O  XXX 
 -- #    7 Carson, Byron         Norfolk Universi            NH  
     2.14 
      XXX 
 
Event 2  Heptathlon: #7 Men 1000 Meter Run Heptathlon
=======================================================================
    Name                    Year School                  Finals  Points
=======================================================================
  1       Parker, Shemar         Maryland-Eas           3:05.12     615
  2       Goslee, Joshua         Maryland-Eas           3:27.20     423
 
Event 3  Women Distance Medley
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Maryland-Eastern Shore  'A'                        12:38.92  
  2 Salisbury  'A'                                     13:05.59  
 
Event 4  Men Distance Medley
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Salisbury  'A'                                     10:42.80  
  2 Maryland-Eastern Shore  'A'                        10:51.09  
 
Event 7  Women 4x200 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 District of Columbia  'A'                           1:44.55  
  2 Maryland-Eastern Shore  'A'                         1:45.19  
  3 Salisbury  'A'                                      1:48.14  
  4 District of Columbia  'B'                           1:53.09  
  5 Gallaudet  'A'                                      2:05.75  
 
Event 8  Men 4x200 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Salisbury  'A'                                      1:31.73  
  2 Maryland-Eastern Shore  'A'                         1:33.22  
  3 Gallaudet  'A'                                      1:34.54  
 
Event 9  Women 60 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1       Martinez-Smith, Ni     Delaware Sta              9.02q  2 
  2 #    2 Woolfork, Ashley      Unattached                9.05q  1 
  3       Hibbert, Shannell      District of               9.44q  2 
  4       Jenkins, Jashella      Delaware Sta              9.50q  1 
  5       Rose, Shanise          District of               9.56q  1 
  6       Sy, Yaye'              Salisbury                10.22q  2 
  7       Moreau, Shyla          Maryland-Eas             10.42   2 
  8       Friday, Cassie         Gallaudet                13.51   1 
 
Event 9  Women 60 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1 #    2 Woolfork, Ashley      Unattached                9.04  
  2       Martinez-Smith, Ni     Delaware Sta              9.08  
  3       Hibbert, Shannell      District of               9.40  
  4       Rose, Shanise          District of               9.44  
  5       Jenkins, Jashella      Delaware Sta              9.45  
  6       Sy, Yaye'              Salisbury                10.02  
 
Event 10  Men 60 Meter Hurdles
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1       Onukwugha, Chisom      Maryland-Eas              8.36q  2 
  2 #    6 Andjelic, Nikola      Unattached                8.56q  1 
  3       Dawson, Kavante        Delaware Sta              8.60q  1 
  4       Chewning, Chauncy      Maryland-Eas              8.65q  2 
  5       Rogers, Omar           Maryland-Eas              8.98q  2 
  6       Haynes, Michael        Gallaudet                 8.98q  1 
  7       Mitchell, Devonte      Bryant & Str              9.47   2 
  8       Hahn, Gunner           Gallaudet                 9.59   1 
  9       Keaton, Jared          Delaware Sta              9.75   1 
 10       Christenberry, Kai     Gallaudet                 9.85   1 
 
Event 10  Men 60 Meter Hurdles
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1       Onukwugha, Chisom      Maryland-Eas              8.25  
  2       Dawson, Kavante        Delaware Sta              8.41  
  3       Chewning, Chauncy      Maryland-Eas              8.52  
  4       Rogers, Omar           Maryland-Eas              8.62  
  5       Haynes, Michael        Gallaudet                 8.82  
 
Event 11  Women 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1       Bowra, Shaneika        District of               7.92q  4 
  2 #    1 Fields, Summer        Unattached                8.02q  2 
  3       Roberts, Cierra        District of               8.05q  3 
  4       Rose, Shanise          District of               8.08q  4 
  5       Lynn, Ayanna           Maryland-Eas              8.11q  2 
  6       Martinez-Smith, Ni     Delaware Sta              8.11q  1 
  7       Boone, Inayah          Bryant & Str              8.12   4 
  8       McLean, Patricia       District of               8.25   1 
  9       Macklin, T'Keyah       Delaware Sta              8.26   3 
 10       Cropper, Christina     Maryland-Eas              8.35   2 
 11       Luton, Ashley          Salisbury                 8.47   1 
 12       Sy, Yaye'              Salisbury                 8.74   1 
 13       Robinson, Tiajah       Delaware Sta              8.98   2 
 14       Bustamante, Jarita     Gallaudet                 9.04   2 
 15       Bingham, Demi          Gallaudet                 9.67   4 
 16       Warmack, Quanchen      Gallaudet                 9.72   4 
 17       Romero, Kathryn        Gallaudet                10.74   3 
 18       McCray, Chantell       Bryant & Str             11.93   3 
 
Event 11  Women 60 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1       Bowra, Shaneika        District of               7.86  
  2 #    1 Fields, Summer        Unattached                7.93   7.922
  3       Roberts, Cierra        District of               7.93   7.930
  4       Rose, Shanise          District of               7.95  
  5       Martinez-Smith, Ni     Delaware Sta              8.05  
  6       Lynn, Ayanna           Maryland-Eas              8.19  
 
Event 12  Men 60 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                 Prelims  H#
===================================================================
Preliminaries
  1       Jones, Ezekiel         Bryant & Str              7.10q  2 
  2       McCloskey, Jack        Salisbury                 7.19q  2 
  3       Gregory, Eric          Gallaudet                 7.21q  1 
  4       Dawson, Kavante        Delaware Sta              7.21q  2 
  5       Varice, Toraneau       Gallaudet                 7.29q  4 
  6       Gordon, Chislon        Maryland-Eas              7.29q  3 
  7       McInnis, Jeffrey       Salisbury                 7.30   3 
  8       Van Gieson, Mickey     Salisbury                 7.33   4 
  9 #    3 McLaren, Elijah       Unattached                7.44   3 
 10       Savage, Daniel         Bryant & Str              7.44   1 
 11       Brown, Roderick        Delaware Sta              7.47   1 
 12       Nelson, Jaylin         Maryland-Eas              7.49   1 
 13       Artis, Dante           Delaware Sta              7.53   1 
 14       Orocio, Rey            Delaware Sta              7.53   2 
 15       Schueler, Charlie      Salisbury                 7.56   2 
 16       Harvey, Omar           Gallaudet                 7.63   3 
 17       Carr, James            Bryant & Str              7.76   4 
 18       Bristol, Ernest        Gallaudet                 7.82   4 
 19       Dabipi, Tamunoibi      Maryland-Eas              8.15   2 
 20       Neal-Watson, Nasir     Maryland-Eas              8.16   3 
 21       Nottage, Kyle          Maryland-Eas              8.78   1 
 
Event 12  Men 60 Meter Dash
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
Finals
  1       Jones, Ezekiel         Bryant & Str              7.07  
  2       McCloskey, Jack        Salisbury                 7.17  
  3       Gregory, Eric          Gallaudet                 7.18  
  4       Dawson, Kavante        Delaware Sta              7.21  
  5       Varice, Toraneau       Gallaudet                 7.25  
  6       Gordon, Chislon        Maryland-Eas              7.54  
 
Event 13  Women 1 Mile Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Pratt, Sierra          Gallaudet              6:53.45  
 
Event 14  Men 1 Mile Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1       Akakeya, John          Maryland-Eas           4:32.80   2 
  2       Kipruto, Edwin         Maryland-Eas           4:34.68   2 
  3       Ciattei, Christian     Salisbury              4:35.81   2 
  4       McGhie, Corey          Delaware Sta           4:36.64   2 
  5       Robey, Andrew          Salisbury              4:41.39   1 
  6       Williams, Carter       Salisbury              4:45.04   1 
  7       Green, Jeromy          Salisbury              4:45.61   1 
  8       O'Callaghan, Sean      Gallaudet              4:45.72   1 
  9       Attiogbe, Komlan       Delaware Sta           4:59.98   2 
 10       Moore, Gregory         Delaware Sta           5:02.97   2 
 11       Painter, Liam          Gallaudet              5:25.72   1 
 12       Attanasi, Dalton       Gallaudet              5:59.43   1 
 -- #    5 Yamitshi, Ngoy        Unattached                 DNF   2 
 
Event 15  Women 400 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1       Gabriel, Luan          Maryland-Eas             57.66   2 
  2       Farley, Jamie          Salisbury                59.00   2 
  3       Duncan, Temera         District of            1:02.52   2 
  4       Harris, Kayla          Delaware Sta           1:02.89   1 
  5       Jackson, Jada          Delaware Sta           1:04.30   1 
  6       Mitchell, Lauren       Maryland-Eas           1:05.18   1 
  7       Lovett, Jelisa         Maryland-Eas           1:13.11   1 
 
Event 16  Men 400 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1       Brown, Janoi           Maryland-Eas             49.97   4 
  2       Amobi, Gerald          Delaware Sta             50.78   4 
  3 #    8 Washington, Keith     Unattached               51.21   4 
  4       Rolley-Williams, D     Delaware Sta             51.94   4 
  5       Nelson, Jaylin         Maryland-Eas             52.26   3 
  6       Kalo, Mozart           Bryant & Str             52.49   1 
  7       Williams, Keymal       Bryant & Str             52.58   1 
  8       Godwin, Austin         Delaware Sta             53.58   3 
  9       Corrales, Matthew      Bryant & Str             53.79   2 
 10       Ameer, Jelani          Bryant & Str             54.45   1 
 11       Mudge, Jared           Bryant & Str             54.62   1 
 12       Roberts, Montray       Gallaudet                56.33   1 
 13       Christenberry, Kai     Gallaudet                59.24   2 
 
Event 17  Women 500 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1       Okafor, Sylvia         Delaware Sta           1:21.39   2 
  2       McCloskey, Shea        Salisbury              1:22.69   2 
  3       McCloskey, Alyssa      Salisbury              1:23.34   1 
  4       Ancalmo, Juliana       Salisbury              1:24.01   1 
  5       Roney, Jessica         Maryland-Eas           1:26.55   2 
  6       Dozier, Aisha          District of            1:26.92   1 
  7       Snorton, Dabrin        District of            1:34.64   1 
 
Event 18  Men 500 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Hardman, Alex          Salisbury              1:06.64  
  2       Binnix, Ethan          Salisbury              1:08.01  
  3       Myers, Isaiah          Salisbury              1:09.66  
 
Event 19  Women 800 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Quinonero, Neus        Maryland-Eas           2:16.34  
  2       Krcik, Arianna         Maryland-Eas           2:23.35  
  3       Jones, Amirah          Maryland-Eas           2:30.73  
  4       Murray, Briana         Salisbury              2:41.78  
 -- #    2 Woolfork, Ashley      Unattached                 DNF  
 --       Dorn, Tishana          District of                DNF  
 
Event 20  Men 800 Meter Run
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1       Robertson, Jonatha     Maryland-Eas           1:58.67   2 
  2       Wauchope, Duvaire      Maryland-Eas           1:59.44   2 
  3       Young, Corey           Salisbury              2:03.48   2 
  4       Brown, Michael         Bryant & Str           2:05.42   1 
  5       Wiggins, Joey          Salisbury              2:05.97   2 
  6       Gray, Ethan            Salisbury              2:08.18   2 
  7       O'Callaghan, Sean      Gallaudet              2:11.35   1 
  8       Painter, Liam          Gallaudet              2:23.86   1 
 
Event 21  Women 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1       Harpe, Lakendra        Delaware Sta             26.08   4 
  2       Bowra, Shaneika        District of              26.22   3 
  3 #    1 Fields, Summer        Unattached               26.43   4 
  4       Boone, Inayah          Bryant & Str             26.48   3 
  5       Hibbert, Shannell      District of              26.53   4 
  6       Lynn, Ayanna           Maryland-Eas             26.67   4 
  7       Cropper, Christina     Maryland-Eas             26.86   4 
  8       Macklin, T'Keyah       Delaware Sta             27.39   3 
  9       McLean, Patricia       District of              27.44   3 
 10       Wilson, Ashley         Delaware Sta             27.71   2 
 11       Mitchell, Lauren       Maryland-Eas             27.82   2 
 12       Shittu, Attinuke       Maryland-Eas             28.57   2 
 13 #    2 Woolfork, Ashley      Unattached               28.80   3 
 14       Snorton, Dabrin        District of              29.27   1 
 15       Moreau, Shyla          Maryland-Eas             29.45   2 
 16       Bustamante, Jarita     Gallaudet                31.32   1 
 17       Brown, Anyia           Gallaudet                31.41   1 
 18       Jakubowski, Alexan     Salisbury                31.63   2 
 19       Bingham, Demi          Gallaudet                31.76   1 
 
Event 22  Men 200 Meter Dash
===================================================================
    Name                    Year School                  Finals  H#
===================================================================
  1       Jones, Ezekiel         Bryant & Str             22.45   6 
  2       Brown, Janoi           Maryland-Eas             22.52   6 
  3       Brown, Julian          Delaware Sta             22.90   5 
  4       Rosembert, Edwin       Delaware Sta             23.06   6 
  5       Savage, Daniel         Bryant & Str             23.14   2 
  6       Nelson, Jaylin         Maryland-Eas             23.33   4 
  7       Leach, Kendall         Delaware Sta             23.42   5 
  8 #    8 Washington, Keith     Unattached               23.44   5 
  9       Gregory, Eric          Gallaudet                23.46   2 
 10       Varice, Toraneau       Gallaudet                23.57   6 
 11       Coker, DeJon           Bryant & Str             23.63   1 
 12       Chewning, Chauncy      Maryland-Eas             23.69   4 
 13       Corrales, Matthew      Bryant & Str             23.70   1 
 14       Allen, Julius          Delaware Sta             23.75   6 
 15       Kalo, Mozart           Bryant & Str             23.99   3 
 16       McInnis, Jeffrey       Salisbury                24.06   5 
 17       Artis, Dante           Delaware Sta             24.10   3 
 18       Orocio, Rey            Delaware Sta             24.22   1 
 19       Godwin, Austin         Delaware Sta             24.23   3 
 20 #    4 Bowman, Ezekiel       Unattached               24.24   3 
 21       Ameer, Jelani          Bryant & Str             24.46   2 
 22       Onukwugha, Chisom      Maryland-Eas             24.64   4 
 23       Goslee, Joshua         Maryland-Eas             24.67   3 
 24       Brown, Roderick        Delaware Sta             24.80   4 
 25       Carr, James            Bryant & Str             24.86   2 
 26       Mitchell, Devonte      Bryant & Str             25.01   3 
 27       Harvey, Omar           Gallaudet                25.95   1 
 28       Livingston, Keenan     Bryant & Str             26.00   2 
 29       Bates, Austin          Gallaudet                26.67   2 
 30       Gordon, Chislon        Maryland-Eas             33.46   5 
 
Event 23  Women 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Chemutai, Mercy        Maryland-Eas          10:57.43  
  2       Wooten, Nikyia         Maryland-Eas          11:20.95  
  3       Rosikon, Katarzyna     Delaware Sta          11:45.97  
 
Event 24  Men 3000 Meter Run
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Kipruto, Edwin         Maryland-Eas           9:16.73  
  2       Akakeya, John          Maryland-Eas           9:17.71  
  3       Eville, Ryan           Salisbury              9:36.04  
  4       Plummer, Nick          Salisbury              9:42.91  
  5       Giles, Caleb           Delaware Sta          10:03.44  
 
Event 25  Women 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Maryland-Eastern Shore  'A'                         4:02.29  
  2 District of Columbia  'A'                           4:10.07  
  3 Delaware State  'A'                                 4:13.59  
  4 Maryland-Eastern Shore  'B'                         4:17.98  
  5 Delaware State  'B'                                 4:31.38  
 -- Maryland-Eastern Shore  'C'                             DNF  
 
Event 26  Men 4x400 Meter Relay
================================================================
    School                                               Finals 
================================================================
  1 Delaware State  'A'                                 3:34.41  
  2 Delaware State  'B'                                 3:35.88  
  3 Gallaudet  'A'                                      3:38.07  
 
Event 27  Women Weight Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Hasell, Imani          Salisbury               15.28m  
      FOUL  FOUL  12.79m  15.28m  FOUL  FOUL
  2       Chapman, Maiya         Salisbury               12.50m  
      11.78m  FOUL  FOUL  12.50m  12.42m  12.32m
  3       Smith, Jolena          Delaware Sta            12.22m  
      FOUL  11.76m  12.22m  10.74m  FOUL  FOUL
  4       Mullen, Julia          Salisbury               12.01m  
      11.76m  11.48m  11.79m  11.61m  12.01m  11.76m
  5       Jakubowski, Alexan     Salisbury                9.07m  
      8.46m  9.07m  6.62m  7.38m  7.56m  7.25m
 
Event 28  Men Weight Throw
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Dabipi, Tamunoibi      Maryland-Eas            15.89m  
      15.44m  15.89m  15.12m  FOUL  FOUL  15.81m
  2       Nottage, Kyle          Maryland-Eas            13.64m  
      13.38m  13.21m  13.50m  13.24m  13.34m  13.64m
  3       Neal-Watson, Nasir     Maryland-Eas            12.47m  
      11.64m  12.12m  12.47m  PASS  PASS  PASS
  4       Horne, Andrew          Delaware Sta            11.97m  
      10.79m  10.87m  FOUL  10.68m  11.97m  10.75m
  5       McEntaffer, Hunter     Salisbury                8.41m  
      FOUL  8.41m  FOUL  6.74m  8.19m  8.18m
 
Event 29  Women Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Dumas, Kyleigh         Salisbury                3.56m  
     2.44 2.59 2.74 2.89 3.05 3.19 3.34 3.56 3.66 
        P    P    P    P    P    P    O    O  XXX 
  2       Osborne, Kara          Salisbury                3.05m  
     2.44 2.59 2.74 2.89 3.05 3.19 
        P    O    O    O    O  XXX 
  3       Mullen, Julia          Salisbury               J3.05m  
     2.44 2.59 2.74 2.89 3.05 3.19 
        P    P    P   XO    O  XXX 
  4       Collier, Alyssa        Salisbury                2.74m  
     2.44 2.59 2.74 2.89 
        O    O    O  XXX 
 
Event 30  Men Pole Vault
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Stump, Zach            Salisbury                4.11m  
     3.36 3.51 3.69 3.81 3.96 4.11 4.26 
        P    P    P    P   XO    O  XXX 
  1 #    6 Andjelic, Nikola      Unattached               4.11m  
     3.36 3.51 3.69 3.81 3.96 4.11 4.26 
        P    P    P    P    P    O  XXX 
  3       Parker, Shemar         Maryland-Eas             3.96m  
     3.36 3.51 3.69 3.81 3.96 4.11 
        O    O    O    O   XO  XXX 
  4       Goslee, Joshua         Maryland-Eas             3.51m  
     3.36 3.51 3.69 
        O    O  XXX 
 --       Hall, Alex             Salisbury                   NH  
     3.36 3.51 3.69 
        P    P  XXX 
 
Event 31  Women High Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Robinson, Tiajah       Delaware Sta             1.59m  
     1.32 1.37 1.42 1.47 1.52 1.59 1.64 
        P    P    P    P   XO  XXO  XXX 
  1       Lovett, Jelisa         Maryland-Eas             1.59m  
     1.32 1.37 1.42 1.47 1.52 1.59 1.64 
        P    P    O    O   XO    O  XXX 
  3       Wetzel, Hannah         Gallaudet                1.52m  
     1.32 1.37 1.42 1.47 1.52 1.59 
        O    O    O    O   XO  XXX 
 
Event 33  Women Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Shittu, Attinuke       Maryland-Eas            12.30m  
      11.35m  11.23m  11.78m  11.21m  11.73m  12.30m
  2       Osborne, Kara          Salisbury               10.05m  
      9.45m  10.05m  9.96m  FOUL  9.76m  10.00m
  3       Nicholson, Shakeit     District of              9.73m  
      9.50m  FOUL  9.41m  9.58m  9.59m  9.73m
  4       Daye, Breland          Salisbury                9.64m  
      FOUL  FOUL  9.46m  9.64m  FOUL  9.43m
 
Event 34  Men Triple Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1 #    3 McLaren, Elijah       Unattached              14.23m  
      13.53m  FOUL  FOUL  13.41m  13.72m  14.23m
  2       Beatty, Karim          Delaware Sta            13.45m  
      FOUL  12.46m  FOUL  FOUL  12.99m  13.45m
  2       Booker, Forrest        Delaware Sta            13.45m  
      12.88m  13.19m  12.73m  FOUL  12.47m  13.45m
  4       Mitchell, Devonte      Bryant & Str            12.15m  
      11.94m  12.15m  PASS  PASS  11.76m  PASS
 
Event 35  Women Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Chapman, Maiya         Salisbury                9.96m  
      9.76m  9.96m  9.79m  9.56m  9.69m  9.29m
  2       Franklin, Tajah        District of              9.95m  
      9.01m  9.91m  9.83m  9.49m  9.48m  9.95m
  3       Smith, Jolena          Delaware Sta             9.35m  
      FOUL  9.17m  8.53m  8.78m  9.35m  FOUL
  4       Hasell, Imani          Salisbury                9.29m  
      8.78m  9.12m  8.71m  8.41m  9.29m  FOUL
  5       Dominguez Can, Car     Gallaudet                7.35m  
      6.96m  7.18m  7.01m  6.81m  7.35m  7.03m
  6       Mitchell, Tyler        Gallaudet                6.52m  
      5.63m  6.11m  6.07m  6.42m  6.52m  6.05m
  7       King, Jaelynn          Gallaudet                5.00m  
      4.74m  5.00m  4.72m  4.83m  4.78m  4.91m
 
Event 36  Men Shot Put
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Nottage, Kyle          Maryland-Eas            13.37m  
      FOUL  12.97m  13.35m  13.00m  12.94m  13.37m
  2       Neal-Watson, Nasir     Maryland-Eas            13.28m  
      13.28m  FOUL  FOUL  FOUL  13.10m  12.89m
  3       Dabipi, Tamunoibi      Maryland-Eas            12.75m  
      FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  12.75m  12.06m
  4       Horne, Andrew          Delaware Sta            11.34m  
      11.34m  FOUL  FOUL  11.08m  FOUL  FOUL
  5       McEntaffer, Hunter     Salisbury               11.24m  
      10.73m  11.16m  11.24m  10.62m  10.25m  10.20m
  6 #    6 Andjelic, Nikola      Unattached              11.06m  
      FOUL  10.45m  11.06m  10.69m  10.79m  10.92m
  7       Thomas, JaQuan         Gallaudet               10.94m  
      10.94m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  10.75m
  8       Mattingly, Ronald      Gallaudet                8.98m  
      8.98m  8.73m  8.92m  FOUL  8.23m  7.80m
 
Event 37  Women Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Roberts, Cierra        District of              5.47m  
      FOUL  5.45m  5.47m  5.45m  FOUL  FOUL
  2       English, Naomi         Maryland-Eas             5.46m  
      5.14m  5.30m  FOUL  5.15m  5.46m  5.29m
  3       Cropper, Christina     Maryland-Eas             5.01m  
      FOUL  FOUL  5.01m  4.86m  FOUL  4.74m
  4       Osborne, Kara          Salisbury                4.89m  
      4.46m  4.78m  4.71m  4.79m  4.89m  4.72m
  5       Wetzel, Hannah         Gallaudet                4.79m  
      4.61m  4.70m  4.61m  4.79m  4.66m  4.63m
  6       Nicholson, Shakeit     District of              4.40m  
      4.27m  4.40m  4.29m  4.16m  FOUL  4.28m
  7       Harris, Kayla          Delaware Sta             4.32m  
      4.00m  FOUL  FOUL  FOUL  FOUL  4.32m
  8       Daye, Breland          Salisbury                4.31m  
      FOUL  FOUL  FOUL  4.31m  FOUL  FOUL
 
Event 38  Men Long Jump
================================================================
    Name                    Year School                  Finals 
================================================================
  1       Brown, Roderick        Delaware Sta             6.80m  
      6.42m  6.30m  6.80m  6.69m  6.54m  FOUL
  2       Harris-Winbush, Da     Wesley                   6.65m  
      FOUL  6.65m  FOUL  FOUL  6.59m  FOUL
  3       Coker, DeJon           Bryant & Str             6.64m  
      FOUL  6.64m  6.53m  PASS  FOUL  PASS
  4 #    3 McLaren, Elijah       Unattached               6.32m  
      FOUL  6.32m  6.16m  6.07m  6.01m  FOUL
  5       Beatty, Karim          Delaware Sta             6.08m  
      6.05m  FOUL  FOUL  6.08m  6.06m  6.04m
  5       Booker, Forrest        Delaware Sta             6.08m  
      6.06m  6.08m  5.90m  5.89m  FOUL  5.89m
  7       Livingston, Keenan     Bryant & Str             5.96m  
      5.96m  5.81m  5.84m  5.58m  FOUL  PASS
  8       Lofton, Dmitri         Gallaudet                5.92m  
      5.54m  5.70m  5.58m  5.92m  5.44m  5.62m
  9       Keaton, Jared          Delaware Sta             5.42m  
      5.42m  5.41m  4.82m  FOUL  FOUL  FOUL
 10       Bristol, Ernest        Gallaudet                4.45m  
      FOUL  4.45m  PASS  PASS  PASS  PASS
 
                    Women - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Maryland-Eastern Shore     148        2) Salisbury                 139   
    3) District of Columbia       105        4) Delaware State            101   
    5) Gallaudet                   33        6) Bryant & Stratton College   5   
 
                    Men - Team Rankings - 18 Events Scored
===============================================================================
    1) Maryland-Eastern Shore     196        2) Delaware State            108   
    2) Salisbury                  108        4) Bryant & Stratton College  47   
    5) Gallaudet                   34        6) Wesley                      8   

View: Mobile | Desktop